MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie.  Laleczki uszyte są z bawełny, włosy mają z włóczki przyszyte w jednym miejscu, można zaplatać warkoczyki. Sukienki lalek nie są zdejmowane,są przyszyte na stałe. Twarzyczki mają malowane farbami akrylowymi do tkanin. Oczy są inspirowane japońską mangą, podobają mi się właśnie takie duże oczy, są typowo lalkowe.                                                                                 Korci mnie żeby uszyć lalkę w stylu japońskim ,cały czas mam ją w głowie. Pewnie wkrótce się pojawi na blogu 🙂 Szkoda tylko że doba nie jest dłuższa, miałaby więcej czasu na szycie lalek 🙂

Małe laleczki lalki szyte ręcznie nadają się do zabawy dla małych dzieci,są mięciutkie i wygodne do trzymania w małej rączce. Lubię szyć lalki, daje mi to dużo radości,ozdabiać je, ubierać, przenoszę się wtedy do czasów dzieciństwa. Lalki tekstylne są znacznie bardziej przyjazne do zabawy niż plastikowe. Można taką lalę przytulić i spać z nią. Można ją zabrać do przedszkola lub na spacer,nie zajmie dużo miejsca w plecaku:)

Do szycia lalek staram się używać tkanin naturalnych bawełna,len. Wypełniam je kulką silikonową to antyalergiczne wypełnienie poduszkowe.

Szyję również lalki personalizowane, na podobieństwo czyjejś osoby, lalki Tilda ,która ma zdejmowane ubranka, albo duże lalki kolekcjonerskie , mają też zdejmowane ubranka. Fajne są też lalki chłopcy, dla dziewczynek ,albo dla chłopaków 🙂

Lalki i maskotki szyję na zamówienie, zapraszam 🙂 krolowamargo@wp.pl

DSC05676 300x168 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Małe laleczki lalki szyte ręcznie.

DSC05677 300x209 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Lalka z blond włosami, sukieneczka z różowej bawełny ozdobiona koronką bawełnianą i wstążeczką.

DSC05678 300x168 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Zbliżenie na buzię.

DSC05679 300x248 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Lalka z włosami w kolorze ciemnym morskim, jest to włóczka, która w dotyku przypomina cieniutkie warkoczyki. Sukieneczka w kwiaty w odcieniu zieleni i ozdobiona spódniczką z tiulu ze złotym brokatem.

DSC05680 300x168 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Zbliżenie na twarzyczkę.

DSC05681 300x254 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Lalka z włosami z cieniowanej włóczki w różnych odcieniach różu. Sukienka z bawełny zielonej w kropeczki ozdobiona białą koronką. Góra brązowa.

DSC05682 300x168 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Buzia lalki z bliska.

DSC05683 300x270 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Lalka z włosami z bukli w odcieniach niebieskich z przebłyskami różowego, sukieneczka różowo biała ozdobiona złotą taśmą. Góra brązowa.

DSC05684 300x168 MAŁE LALECZKI Lalki szyte ręcznie

Zbliżenie na buzię.

 

Jeśli ci się spodobało, udostępnij!